صبح روز چهارشنبه ۲۰/۰۶/۹۸ نشست خبر سرپرست موسسه ایثار استان لرستان با اصحاب رسانه محلی برگزار گردید. سرپرست موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار لرستان در ابتدای سخنان خود ضمن خیر مقدم به خبرنگاران حاضر در جلسه از آمادگی کامل موسسه جهت واگذاری بلند مدت مجتمع به بخش خصوصی خبر داد، و عنوان کرد:موسسه ایثار لرستان مجهزترین و بزرگترین مجتمع فرهنگی ورزشی و توانبخشی کشور است که همه بخشهای مورد استفاده حوزه های مختلف جامعه ایثارگری ، جانبازان و سایر عموم مردم استان در آن پیش بینی و احداث شده است.
نیکجو نورالهی افزود: این مجتمع در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع و در بخش های مختلف ساخته شده و یکی از بزرگترین مجتمع های ایثار سطح کشور بوده و امکانات ورزشی مستقر در مجتمع ایثار حقیقتاً در استان بی نظیر است.
سرپرست موسسه ایثار لرستان با بیان اینکه بخش ورزشی این مجموعه به بهره برداری رسیده و در حال ارائه خدمات به جامعه معظم ایثارگری و عموم مردم است اظهار داشت: بخش ورزشی این مجنمع شامل: سالن چند منظوره ورزشی ،استخر،جکوزی ،آب درمانی و سونا با رعایت کامل استانداردهای بهداشتی و فنی در اختیار جامعه هدف و عموم مردم می باشد و سرویس مناسبی به مردم ارائه می دهد .
وی به بخش فرهنگی این مجتمع اشاره و تصریح کرد: فضاهای کتابخانه،سالن آمفی تئاتر با ظرفیتی حدود ۴۰۰ نفر آماده بهره برداریست و امکانات روز در بخشهای رفاهی امکاناتی مانند: مهدکودک ،نمازخانه،سالن غذاخوری،سلف سرویس و در بخشهای آموزشی نیز ،مشاوره های فردی و گروهی،کارگاههای تخصصی سبک و سنگین ، و … در دل این مجتمع تعبیه شده است.
نورالهی با اشاره به در دست ساخت بودن مجتمع رفاهی و هتلینگ این مجتمع بیان نمود: مجتمع هتلینگ و رفاهی در چندین طبقه در دست ساخت است که تاکنون ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

وی مهمترین بخش مجتمع ایثار لرستان را بخش درمانی و توانبخشی اعلام کرد و گفت: حقیقتاً تجهیزات و امکانات روز و استانداردی در این بخش مهیاست که می توان به چشم پزشکی،فیزیوتراپی،شنوایی سنجی،آب درمانی و سایر تجهیزات دیگر درمانی و توانبخشی اشاره نمود که در سطح کشور کم نظیر است اما متاسفانه تاکنون شرایط استفاده هم استانیها از این امکانات مهیا نشده که در صدد راه اندازی این مجتمع و بهره برداری از آن هستیم.
نورالهی در ادامه عنوان نمود: به گفته کارشناسانی که از اصفهان که برای بازدید از مجتمع ایثار به خرم آباد آمده بودند این مجتمع و دستگاههای مستقر در آن را در قیاس با مجتمع های سطح کشور بی نظیر دانسته و اعلام نمودند حتی در استان اصفهان نیز برخی از دستگاههای درمانی و پزشکی مجتمع ایثار لرستان وجود ندارد.
وی خاطر نشان کرد: این مجتمع دارای ۳ طبقه فرهنگی ورزشی و توانبخشی است که دارای حدود ۱۲۰ اتاق و بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان تجهیزات درمانی ،ورزشی و فرهنگی توانبخشی در آن مستقر است و با همه این امکانات آماده واگذاری به بهره بردار و سرمایه گذار بخش خصوصی است.
وی اضافه کرد: این مجتمع شرایط بسیار مستعدی جهت سرمایه گذاری دارد و باتوجه به ظرفیتهای پیش بینی شده در آن خیلی زود می تواند به درآمدزایی برسد .
نورالهی در پایان عنوان کرد: ما در این مجموعه به دنبال سود و درآمدزایی نیستیم بلکه به دنبال عدم وابستگی به اعتبارات دولتی و خودگردانی از طریق، سیاست برون سپاری و واگذاری به بخش خصوصی هستیم و طبق رایزنی هایی که داشتیم مجوز واگذاری بلندمدت مجتمع را بصورت ۵ ساله از ستاد مرکز اخذ نمودیم و با شرایط مطلوب آمادگی داریم به سرمایه گذاران تخصصی واگذار نماییم و تحت قانون برگزاری مزایده به سرمایه گذار واگذار خواهیم نمود.

شایان ذکر است در حاشیه این نشست ،خبرنگاران از مراکز فرهنگی ورزشی و توانبخشی موسسه ایثار استان لرستان بازدید به عمل آوردند.