در آستانه ی میلاد حضرت مهربانی و هفته ی وحدت در راستای خدمتی دیگر به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تفاهم نامه همکاری فی مابین موسسه ایثار استان سیستان و بلوچستان و معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان منعقد شد.
این امر نوید بخش آینده ای روشن در حوزه خدمت رسانی موسسه ایثار به جامعه هدف و آحاد مردم می باشد و همچنین کمک شایانی به انجام رسالت درمانی و پایش سلامت جامعه هدف در موسسه ایثار استان می نماید.

مصطفی میرحسینی مدیر موسسه فرهنگی ورزشی توانبخشی ایثار استان سیستان و بلوچستان در خصوص قرارداد همکاری با معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود:
معاونت بهداشت درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طی این تفاهم نامه اقدام به راه اندازی مرکز جامع سلامت شاهد در محل موسسه ایثار برای انجام خدمات سلامت شامل پایش سلامت روان و روانشناسی بالینی و مشاوره روانشناسی(به صورت فردی و کلاس های جمعی) نمود.
میر حسینی عنوان کرد: ایجاد بخش دندان پزشکی با ظرفیت حداقل دو یونیت با سرمایه ای بالغ بر ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال در مرکز جامع توانبخشی ایثار و ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به جامعه ایثار گری با مدیریت موسسه ایثار استان از اقدامات مهم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طی این تفاهم نامه می باشد.

همچنین مدیر موسسه ایثار استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد:
از جمله اقدامات این طرح انجام پایش سلامت جسمی خانواده معظم شهدا و ایثارگران و تحلیل آمارهای بدست آماده برای برنامه ریزی در حوزه سلامت خانواده ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان می باشد.
میرحسینی در ادامه از تاسیس مرکز مشاوره و غربالگری ژنتیک در این مرکز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبرداد.

در پایان مدیر موسسه ایثار سیستان و بلوچستان ضمن آرزوی موفقیت و سلامتی از خداوند متعال برای ایثارگران زندگی با نشاطی را در کنار خانواده هایشان مسئلت و آرزو کرده تا سالیان سال این موسسه بتواند خدمات شایسته در حوزه های فرهنگی ،ورزشی و توانبخشی و در خور شان آنان ارائه کند.